1 / 4
Jätka

Navitrolla kunstnikukarjäär algas 1990. aastate alguses. Juba varajases loomingus kasutas kunstnik oma maalides nii naivistliku kui ka sürrealistliku kunstistiili elemente ning  paigutub nende stiili vahepeale, nimetades ennast ise naviistiks.  Kuntsnikuna on Navitrolla ülimalt mitmekesine- õlimaal, graafika, skulptuur, segatehnikas tehtud hiidmaalid seintel.

Esialgu kare maalimisviis on aja jooksul omandanud tõeliselt peenetundelise ja detailirohke meisterlikkuse, kus iga rohulible või kauguses laiuv kalju on portselanipintsliga läbitöödeldud.  Inimtegevusest on tema loomingus vaid üksikud vaikivad jäljed- kas mobiilimast keset põldu või naftaplatvorm kaugel merel. Inimlinna kohtab piltidel väga harva ja vaid iganenud kujul, valdavalt võimutseb maalidel loodus, kus laiuvatel maastikel võidutseb värvikirev loomariik, mis justkui peegeldab inimloomust selle absurdsuses.

Kunstnikule endale meeldib looritada oma loomingut salapäraga, aga täie kindlusega võib öelda, et tema pildid on sügavalt petlikud- nähes neil taevast, maastikku ja loomi jääme nähtuga rahule ega aimagi, et oleme rängalt petta saanud, pidades pinda sisuks. Navitrolla ei maali lihtsaid, objektreaalsuste kogumeid vaid  komplitseeritud olekute ja suhete süsteeme ning jätab alati vaatajale võimaluse leida pildilt ennast või panna pilt kokku tükk tüki haaval, vastavalt oma arusaamadele. Eesti kunstimaastikul on Navitrollal olnud intrigandi roll. 1990ndate alguses vedas Navitrolla jõudsalt modernse kunsti vankrit, korraldades Tartu kohalikku kunstielu ning põimides maalikunsti tegevkunstiga. Hiljem,seoses populaarsuse tõusuga, peeti teda osa kunstiringkonna poolt liialt kommertslikuks, käibel oli veel arusaam nälgivast kunstnikust kui õigest kunstnikust. Teised kritiseerisid Navitrollat tema veendumuse tõttu, et kunst on mõeldud kõigile, püüdes säilitada kunsti kui eliidile mõeldud vormi.

Külmaks ei jäta Navitrolla kedagi. Nii on Navitrollal suur austajaskond üle terve maamuna ja ehk ka kaugemal… Navitrollat esindab Navitrolla galerii Tallinna vanalinnas, Sulevimägi 1.

Mingem jalutama.

 

Tulevased näitused:

  • 14. juunist 14 juulini näitus Odessa galeriis “Муза”

Käimasolevad näitused:

  • “Lihtsalt tavaline näitus” Eesti Maaülikooli raamatukogus Tartus, avatud kuni 20. juuni 2018

Möödunud näitused:

  • 22.veebruar – 10. märts Navitrolla näitus Pihkva galeriis ЦЕХ. Avamine 22. veebruar kell 18.00
  • “Navitrolla maailmad” Jõgeva Kultuurikeskuses 3. veebruar – 3. aprill 2017
  • 4. november kuni 18. detsembril toimus Vana-Võromaa kultuurikojas Navitrolla ülevaate näitus pealkirjaga “Mis see paar kriipsu siis ära visata ei ole”. Näitusel oli võimalik näha valitud teoseid kunstniku 27-aasta pikkusest karjäärist. Enamus näitusel eksponeeritud teosed kuulub erakogudesse ja toodi välja spetsiaalselt näituse jaoks.